En İyi Ebeveyn Yatakları

En İyi Ebeveyn Yatakları

Yazar: Moda Okunma Sayısı: 989 Yayınlanma Tarihi 27 Dec 2016 Yorum: 0

Yataklar, uyumak ya da dinlenmek için kullanılan, genellikle sünger ve türevlerinden elde edilen ürünlerden yapılır. Dinlenmiş bir şekilde, yeni güne daha dinç bir şekilde uyanabilmek için iyi bir uyku almak şarttır. Bunun için ise yatak seçimini doğru şekilde yapmak gerekir.

Mümkün olduğu kadar büyük bir yatak almaya çalışın. Çünkü küçük yataklar uyku kalitesini büyük oranda düşürebilir. Yatak boyutlarının kişilerin boylarından 20 cm fazla ve eni de en az 95 cm daha büyük olmalıdır. Yatak yüzeyinin omurgayı dik tutabilecek şekilde olması ve vücudun her noktasını destekleyecek şekilde olması gerekmektedir. Şilte alırken, giydirme ray sisteminin olup olmadığını mutlaka sormalısınız. Bunun yanında, ray sistemlerinin kaç adetten oluştuğunu, hangi dolgu malzemesinden yapıldığını ve şiltenin yapıldığı kumaşın hangi malzemeden olduğunu kesinlikle öğrenin.

Yatağın gözenekli, geniş dokulu ve sıkı dokunmuş olmasına çok dikkat edin. Yatağın orta sert, sert ya da yumuşak oluşu, tamamı ile sizin rahatınızla ilgilidir. Yatak seçimi yaparken 3 tip yatak olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız; ahşap iskeletli olan yataklar, yaysız ve yaylı yataklar. Sert şilteler için yaysız yataklar, yumuşak ve orta sertlikteki yataklar için de yaylı yataklar uygundur. Yatağınızın nasıl olacağına karar verdikten sonra, rahatlığına bakın. Eğer rahat değilse, bu tüm hayatınız etkiler. Uykusuz kalır, ağrı çekersiniz ve stresli olursunuz. Bu nedenle, bir yatağı çok güzel diye tercih etmemelisiniz.

Yatak Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yatak almaya karar vermeden önce, hangi tarz yatak istediğinizi belirleyerek hangi yatağı alacağınıza karar vermelisiniz. Eğer karar vermeden giderseniz kafanız karışabilir. Yatak almaya giderken yatağın altında bulunan divan, baza karyola vb. Ölçülerini alarak gitmelisiniz. Gittiğiniz mağazada ki satıcıya, ihtiyacınız olan yatağı ve özellikleri mutlaka belirterek size yardımcı olmasını isteyin. Yataklar herkesin görebileceği bir bir ürün olmadığı için görüntüsüne fazla önem vermeyin burada önemli olan rahatlıktır. Aldığınız yatağın içi, dışından tabi ki çok daha önemlidir. Yatağınızı alırken, dış tarafında önemli olması gereken tek şey kumaşın özelliği olmalıdır.

Yorumlar
Yorum Yap